Allurion Elipse Mide Balonu ile Zayıflama BaşlaAMELİYAT YOK, ANESTEZİ YOK, ENDOSKOPİ YOK.

Allurion Yutulabilir Mide Balonu, dünyanın ilk endoskopi ve anestezi gerektirmeyen mide balonudur. Yalnızca su ile yutulabilen Elipse mide balonu, endoskopi ve anestezi ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu özellikleriyle, Allurion Yutulabilir Mide Balonu, hızlı ve etkili bir zayıflama süreci için pratik ve güvenilir bir çözüm sunmaktadır.

Yutulabilir mide balonu uygulaması endoskopi ve anestezi olmadan yapılır. Kapsül formunda sıkıştırılmış mide balonunu su ile doktorunuzun kontrolünde yutarsınız. Uygulama doktor tarafından yapılır. Kapsülün ucunda balonu şişirmeye yarayan ufak bir hortum (kateter) bulunur. Ucundaki kateter ile birlikte yuttuğunuz balonun midede doğru konumda olduğunu teyit etmek için röntgen çekilir. Doğru konumda olduğu görüldüğünde doktorunuz balonu kateter yardımıyla sıvı ile şişirir. X-RAY cihazına gidip tekrar röntgen çekilerek şişmiş haldeki mide balonunun son durumu kontrol edilir ve doktorunuz kateteri yavaşça çekerek ağzınızdan çıkarak uygulamayı sonlandırır. Uygulama ortalama 10-15 dk. sürmektedir. Uygulama boyunca hastaların bilinci açık ve bizimle etkileşim halindedir. Doktorunuz her aşamada sizi bilgilendirir ve yönlendirir.

Allurion Yutulabilir Mide Balonu, hap şeklinde yutulan ve aylar sonra doğal olarak atılan bir mide balonudur. Allurion mide balonu günlük klinik ziyareti sırasında yerleştirilir. İşlem için hastanede yatmanız gerekmez. Uygulama esnasında anestezi ya da endoskopi gerektirmemesi en büyük avantajıdır.

• Allurion Mide Balonu bir poliklinik ziyareti sırasında 15 dakika içinde yerleştirilir

• Yaklaşık 4 ay sonra hastanın vücudundan doğal yollarla geçer.

• Hastalar Allurion Connected Scale (Akıllı Tartı), Allurion Health Tracker (Akıllı Saat) ve Allurion App gibi dijital araçlar aracılığıyla ilerlemelerini takip edebilir ve klinik destek ekipleriyle iletişim halinde kalabilirler.

Allurion Elipse Yutulabilir Mide Balonu kapsül şeklinde ve yutulabilecek büyüklükte sıkıştırılmış halde bulunur. Yutulmasını kolaylaştırmak için olabildiğince küçültülmüştür. İnce olması malzeme özelliklerinden dolayı sağlamlığını etkilemez.

Bu avantajları sayesinde kilo vermek isteyen kişilere daha konforlu bir süreç sağlar. Aynı zamanda Allurion Mide Balonunun süreç sonunda doğal yollarla kolayca dışarı atılmasında da etkilidir.

Adım Adım Allurion (Elipse) Mide Balonu

 • Sertifikalı Bir Doktor ile İlk Konsültasyon
  Allurion (Elipse) Mide Balonu, hastaya süreci açıklayacak ve kendini güvende ve rahat hissettiğinden emin olacak sertifikalı doktorlarımızdan biriyle yapılan ilk konsültasyonla başlar. Hasta kilo verme hedeflerini ve sağlık geçmişini doktorla konuşur.
 • 15 Dakikalık Prosedür
  Allurion Mide Balonu, yaklaşık 15 dakika süren bir prosedürle hastanın midesine yerleştirilir. Hasta, doktorun hastanın midesine yerleştirildikten sonra balonu suyla doldurmak için kullanacağı çok ince bir katetere bağlı, sönmüş balonu içeren küçük bir kapsülü yutar. Kateter nazikçe çıkarılmadan önce balonun doğru konumda olduğundan ve doğru şekilde doldurulduğundan emin olmak için röntgen cihazı kullanılır.
 • İştah Düzenleme
  Allurion Mide Balonu midede yer kaplayarak yiyecek için daha az alan bırakır. Hastalar daha az aç hissederler çünkü yiyecek istekleri azalır. Hastalar ayrıca sonuçlarını takip etmek ve Allurion klinik ekibiyle paylaşmak için Allurion Mobil Uygulaması’na bağlı olan bir Allurion Connected Scale (Akıllı Tartı) ve Allurion Health Tracker (Akıllı Saat) alacaklardır.
 • Beslenme Koçluğu
  Hastalar program süresince klinik ekiplerinden beslenme desteği ve koçluk alırlar.
 • Kalıcı Kilo Kaybı
  Yaklaşık 16 hafta sonra balon doğal olarak söner ve sindirim sisteminden geçer. Klinik destek ekibi ve dijital izleme araçları, hastaların daha sağlıklı beslenme alışkanlıklarına devam etmelerine yardımcı olur. Allurion Programı üzerine yapılan araştırmalar, ortalama kilo kaybının %96’sına kadarının balon geçtikten 1 yıl sonra da sürdürülebildiğini göstermiştir.

Allurion Yutulabilir Mide Balonu’nun Özellikleri Nelerdir?
      Allurion Elipse mide balonu ile;

 • Tokluk hissine çok daha hızlı ulaşılır.
 • Tokluk hissi uzun olacağından, atıştırma isteği azalır.
 • Öğünde tüketilen porsiyonlar küçülür.
 • Sizlere hediye edilecek olan akıllı tartı ve saat ile birlikte planlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar.

Allurion Yutulabilir Mide Balonu Kimlere Uygulanabilir?

        Allurion Yutulabilir Mide Balonu, vücut kitle indeksi ortalama 27 ile 35 olan hastalarımıza yapılmaktadır. İşlemi yapacak olan uzman doktor tarafından yapılan muayene sırasında, hastanın tedavi geçmişi, daha önceden geçirilen cerrahi işlemler ve herhangi bir sağlık sorununun olup olmadığı incelemeye alınır.

Allurion Yutulabilir Mide Balonu Takıldıktan Sonra Beslenme Düzeni Nasıl Olmalıdır?
        İşlem sonrasında doktorunuzun kontrolünde kişiye özel bir diyet programı oluşturulmaktadır. Oluşturulan program yardımıyla yemek alışkanlıklarınızı ufak hedeflerle değiştirebilirsiniz. Allurion’un sizlere hediye ettiği akıllı tartı, akıllı saat ve mobil uygulama ile kilo verme sürecinizi ve etkenleri sürekli takip edebilirsiniz.

Program dahilinde tüm verileri diyetisyeniniz ve doktorunuz ile paylaşarak doğru yönledirilebilirsiniz. Yine uzman doktorunuzun tavsiye ettiği egzersiz planına uymanız ile birlikte program sonucunda kalıcı olarak kilo kaybeder ve balon vücuttan atıldıktan sonra bile rahatlıkla kilonuzu koruyabilirsiniz.

Yutulan Mide Balonu Uygulaması Sonrasında Yaşanabilecek Rahatsızlıklar Nelerdir?
Yutulabilir mide balonu uygulaması sonrasında, vücutta bazı kısa süreli rahatsızlıklar meydana gelebilir. Vücut, mide balonunu yabancı bir madde olarak algılayarak bazı tepkiler vermekte fakat uygulamanın 1 ila 2. haftasından itibaren bu tepkiler normale dönmektedir. Aşağıda yer alan yan etkilerin 1-2 haftadan uzun sürmesi durumunda yutulabilir mide balonu uygulamasını gerçekleştiren doktorunuz ile iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.

 • Midede yanma hissi
 • Bulantı
 • Ağrı
 • Kramp
 • Yutulabilir mide balonu uygulamasına başladığınız süreçte ağrılarınızın şiddetlenmesi durumunda mutlaka doktorunuz ile iletişime geçiniz.